Весь рік ціни на нерухомість будуть стабільні

Ціни на житло або стабілізуються на нинішній планці, або будуть рости вгору, – у цьому переконані експерти.

«Можна сказати, щодо купівлі-продажу нерухомості рівень цін буде найближчим часом коливатися приблизно на нинішній планки. Правда, за рік ціна приблизно зросте на 7-8%. Це не реальна ціна пропозиції. Це реальна ціна угоди. Тому що ціна пропозиції може бути завищена і потім господар скидає ціну на увазі того, що його квартиру ніхто не купує. Тому ціна пропозиції може знижуватися, але ціна угоди буде рости», – говорить директор по маркетингу консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко.

Приблизно такої думки дотримується і президент Асоціації експертів з нерухомості України Сергій Злидень.

«Що стосується прогнозів щодо цін в плані купівлі-продажу нерухомості, думаю, ціни будуть залишатися стабільними. Хоча є один з моментів: це подорожчання будматеріалів. Але наскільки це вплине на вартість нерухомості? Швидше за все, це подорожчання буде компенсацією зниження ціни. Тобто ціни будуть стояти на місці. Думаю, що в цілому 2012 рік буде стабільним щодо ринку нерухомості», – вважає Злидень.

Загалом, як показують реалії дня сьогоднішнього, ціни на ринку нерухомості потихеньку йдуть у ріст. Однак доходи українців не стали більше. Тому очікувати від населення сплеску придбання житла в страху, що не вдасться купити подешевше вигідний об’єкт нерухомості, теж не варто. Вся надія на іпотеку, але поки що банківські процентні ставки кусаються.

Як зазначив Сергій Злидень, українці стали б охоче брати житло в іпотеку, якщо реальна ставка за цієї банківської послуги варіювалася в районі 14% річних. Однак з урахуванням того, що сьогодні банки пропонують іпотеку в середньому під 18-22% річних, стає зрозуміло, що витримати такий кредитний прес не кожному українцю під силу.