Верховна Рада дозволить іноземцям купувати землю у власність


Верховна рада прийняла в першому читанні проект закону “Про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю”.

За дане рішення проголосували 233 із 347 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом передбачається норма, за якою іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.

У законопроекті передбачено, що земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям; особам без громадянства; іноземним підприємствам, підприємствам, в статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями), юридичним особам, створеним відповідно до законодавства іноземних держав, іноземним державам, міжнародним урядовим та неурядовим організаціям.

Також в законопроекті передбачено, що іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність із земель державної або комунальної власності, подають клопотання до Кабінету міністрів.
Згідно з законопроектом, юридичні особи, засновані за законодавством України, можуть набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення в разі: придбання за цивільно-правовими договорами; внесення земельних ділянок засновниками (учасниками) таких осіб до статутного (складеного) капіталу; прийняття спадщини; виникнення інших підстав, передбачених закон.