Великі ТЦ і готелі Києва експлуатуються незаконно

На ТЦ Караван, Магеллан і Ультрамарин, ресторани Сейф, Shooters, Story Cafe немає дозвільної документації.

Більше 60 приміщень у Києві, серед яких ТЦ Караван, Магеллан і Ультрамарин, ресторани Сейф, Shooters, Story Cafe, експлуатуються власниками незаконно, заявив глава інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Києва Сергій Кучер. У список потрапила навіть Президент готель, що належить державному управлінню справами при президенті України.

Як пише КоммерсантЪ-Україна в матеріалі “Рідні стіни не допомагають”, Сергій Кучер зазначив, що на ці приміщення немає дозвільної документації, а значить, вони офіційно в експлуатацію не введені, але використовуються. За його словами, це лише частина підприємств, що працюють незаконно – всього близько 200 компаній на даний момент оскаржують рішення інспекції в судах.

За словами Кучера, згідно з законом власники повинні закрити ТРЦ, виплатити штраф, доопрацювати та узгодити документацію і тільки після цього зможуть відкрити їх знову. На ділі ж компанії, як стверджує чиновник, відмовляються від співпраці і погрожують судами.

Власники більшості спірних об’єктів заперечують проблеми з документами. “Звичайно, всі наші документи в порядку, – каже гендиректор готелю Президент Ірина Пшоняна. – Готель реконструював великий підрядник, все абсолютно законно. Зараз ми відстоюємо свою позицію в суді”.

Співвласник ТРЦ Магелан Анатолій Юркевич також стверджує, що його компанія ретельно стежить за дотриманням всіх передбачених законом дозвільних процедур.

Нагадаємо, нещодавно чиновники програли суд власникам ресторану Квітень (мережа Наша карта) – 27 лютого Окружний суд Києва визнав результати перевірки інспекції незаконними. Згідно з матеріалами справи, в листопаді 2011 року інспекція встановила, що власники незаконно реконструювали будівлю, яка є пам’яткою архітектури. При цьому вони не узгодили з відомством план реконструкції. Власники оскаржили рішення, і суд підтвердив, що реконструкції не було.