Великі компанії переїжджають на околицю столиці

Сьогодні більшість компаній воліють офіси розташовані подалі від центру міста.

Втративши престижність розташування, компанії отримують велику офісну площу і низьку орендну плату. Якщо керівництву компанії непринципово розташовуватися в центрі міста, то просторий офіс в хорошому бізнес-центрі, а на околиці – дуже вигідний варіант.

Бізнес-центри за межею міста дозволяють знімати більша по площі приміщення за менші гроші. Переваги такого розташування оцінили керували великих компаній. Всі вигоди децентралізації вже відчуло керівництво Swedbank та Syngenta (виробник захисних засобів для рослин), які переїхали в цьому році з тісноти центру в простори околиці.

Експерти відзначають, що різниця в ціні за оренду приміщень може досягати 50%. Якщо в Києві орендні ставки коливаються в межах $30-45 за квадратний метр, на околиці – $20-25. Приблизно така ж картина спостерігається і в інших містах нашої країни.

Фахівці ринку офісної нерухомості впевнені, що тенденція децентралізації піде набагато швидше на тлі стабілізації української економіки. Багато бізнес-центри на околицях міст по всій країні почали зводити ще перед кризою, однак фінансове становище забудовників змусило їх заморозити будівництво. Сьогодні будмайданчика недобудованих бізнес-центрів оживають. На думку експертів, децентралізація починає набирати обертів.