Вчені: Якщо хочете жити довше – переїжджайте в одноповерхові будинки

Незвичайне дослідження провели американські вчені, у ході якого виявили, що тривалість людського життя залежить не тільки від наявності у нього шкідливих звичок та інших, пов’язаних зі здоров’ям чинників, але і від того, на якому поверсі він проживає.

Про це повідомляє британське видання Independent.

Дослідження встановило, що люди, які живуть у багатоповерхівках, старіють швидше, ніж ті, хто мешкає в одноповерхових будинках.

Вчені з американського Інституту стандартів і технологій (NIST) заявляють, що чим вище над рівнем моря живе людина, тим швидше для нього спливає час. Для своєї гіпотези вони скористалися двома точними атомними годинниками, які теоретично за 3,7 млрд. років можуть “збитися” лише на 1 секунду.

Одні такі годинники учені встановили на 30 см вище, ніж інші. Експеримент показав, що час на верхніх годинах йде на кілька мільярдних часток секунди швидше, ніж на нижніх. Співробітники NIST пояснюють цього гравітацією. За їх словами, люди, піднімаючись на 30 см вгору, будуть старіти на 90 мільярдних секунди швидше, ніж люди живуть знизу.

Таким чином, вченим вдалося довести “Парадокс близнюків” Ейнштейна, який передбачає, що якщо одну людину відправити в космос, а його близнюка залишити на Землі, то космонавт за час польоту постаріє менше, ніж його точна копія. Це пояснюється тим, що в космічному просторі атомні годинники йдуть повільніше, ніж на поверхні Землі.

Вчені попереджають, що, якщо хочете довше жити і залишатися молодими, краще переїжджайте на нижні яруси будинків або переселяйтеся в одноповерхові котеджі.