Варто на зиму консервувати будівництво будинку?

Життя на будівельних майданчиках більше не завмирає восени: будівельники зводять будинки в будь-яку погоду.

Багато хто навіть стверджують, що будуватися взимку простіше і економніше, ніж влітку…

Чому зима?

Коли ж краще приступати до будівництва? З точки зору старих майстрів – звичайно, влітку-восени. Але старі майстри не знали ні промислових технологій, ні справжньої бюрократії. В наш час оптимальний період для придбання ділянки і забудови – як ні парадоксально, зима.

1. Взимку набагато менше наплив охочих купити землю, оформити права та вчинити інші необхідні дії в державних установах. Те, що в травні займає тиждень, у грудні робиться за один день.

2. У будівельних компаній взимку досить мало роботи. Вони раді кожному клієнту і охоче дають знижки, тоді як влітку, навпаки, схильні завищувати ціни до небес.

3. Якщо ви будуєтесь самі, то майте на увазі: в кінці осені і взимку будматеріали помітно дешевше, ніж у розпал сезону.

4. Зими зараз зовсім не ті, що були 200-300 років тому. За рахунок загального потепління, а також достатку комунікацій середня температура січня зросла за цей час на 10 градусів. Земля більше не промерзає по-справжньому, а значить, не такий вже складної техніки класти фундаменти можна цілий рік.

5. Будівельні роботи давно вже стали всепогодными. Техніці байдуже, спека на дворі або холод.

6. Наявність великого числа типових проектів дозволяє фактично побудувати будинок ще у заводських умовах – на ділянці його залишиться просто зібрати. Таке будівництво займає мінімум часу, при цьому будинок надається особливо надійним – саме за рахунок отработанности, вивіреності проекту і технологій.

7. “Свіже” зимове дерево – найкращий для будівництва будинків. Адже з настанням холодів деревні пори закриваються, деревина стає більш щільною, а волога поступово “виморожується”. Тому дерев’яний будинок, побудований взимку, має меншу і більш рівномірну усадку, ніж літній. Та й колоди, з яких збираються стіни таких будинків, практично не розтріскуються.

8. Висока ймовірність, що сусіди в цей час будуть у місті, а значить, ваші будівельні роботи нікому не завадять.

9. Маленький, але приємний плюсик: взимку на заміських дорогах немає літніх “дачних” пробок, тобто їздити на будівництво і назад набагато простіше.

Зрозуміло, все це стосується в першу чергу дерев’яних будинків. Самий універсальний варіант такого будинку – побудований з профільованого бруса, але, звичайно, ніхто не відміняв солідного оциліндрованої колоди або легких каркасно-щитових будівель.

Взимку можна заливати будь-який тип фундаменту – тільки якщо виберете бетон, то переконаєтеся, що він призначений для зимових робіт. Альтернатива – пальові фундаменти.

Трохи цифр

Скільки ж місця в такому будинку людині треба? Одна з оптимальних формул – 50 метрів загальної площі + 20 на кожного мешканця (без урахування технічних приміщень типу гаража, котельні тощо). Тобто для сім’ї з п’яти чоловік мова піде про 130 “квадратах”. Це може бути, наприклад, будиночок 7х9 м з великою мансардою. Можна виділити під будинок і меншу частину площі ділянки, якщо зробити для кухні окрему прибудову або блок (щоб гризуни не залізли в основний будинок).

А влітку вже можна буде приймати гостей. У яких більше не з’явиться приводу задавати дурні питання.