Вартість вторинного житла в Чернівцях майже зрівнялася з вартістю квартир в новобудовах

Знайти потрібні квадратні метри нерухомості в новобудовах Чернівців, як виявилося, проблема. Враховуючи те, що розпочата кілька років тому будівництво житлових кварталів вже дуже активно здають в експлуатацію, по ідеї, вільних квадратних метрів має вистачити всім бажаючим. Однак квартири в новобудовах розкупили, тому що ціни там були нижче, ніж у старому фонді.

Валентин Іванов, який переїхав у Чернівці із сусідньої області, хотів купити однокімнатну квартиру в новому житловому кварталі. Проте жодна пропозиція, яка є на ринку, йому не сподобалася. Квартиру пропонували або в невигідному районі, або ж у напівпідвальному приміщенні.

В агентстві нерухомості пояснюють великий попит на нерухомість в новобудовах тим, що ціни за квадратні метри тут, на перший погляд, нижче, ніж у старому фонді. У новобудовах квадратний метр нерухомості пропонують за 550. о. Разом з тим, в старому фонді дешевше, ніж 700.е. за кв. м, якісне житло не знайти. Однак вводять покупців в оману, адже забудовники, пропонуючи квадратні метри лише за 550.е., не вказують, що квартира виставлена на продаж без внутрішнього ремонту.

– Протягом останніх двох місяців ціни на квадратні метри в новобудовах і старому фонді зрівнялися, – говорить директор агентства нерухомості Сергій Босовик. – Купувати житло в новобудовах стало невигідно. Якісне житло там дешевше, ніж за 700 доларів за кв. м, ніхто не віддасть. За такі гроші можна купити якісне житло в старому фонді. Купуючи нерухомість в новобудові, у виграші не будете, адже квадратні метри тут житлом не назвеш, оскільки виконані тільки зовнішні роботи. Внутрішню обробку покупцеві доводиться робити самостійно. На ці роботи необхідно витратити ще 200-250 доларів на квадратний метр. Тоді як в старому фонді купуєте готову квартиру, місцями з євроремонтом.

За словами ріелторів, покупці віддають перевагу нерухомості в новобудовах, оскільки там нові комунікації. Однак фахівці кажуть, що багато зводять новобудови, не враховуючи сейсмічності. У разі землетрусу вони можуть не витримати шести балів за шкалою Ріхтера.

Купівля квартири з ріелтором на 2% дорожче

Покупцям варто знати, що покупка нерухомості за допомогою ріелтерів, агентств нерухомості обійдеться дорожче.

– Комісійні за наші послуги становлять від 2-4% від вартості покупки, – каже ріелтер Василь Одайский.

Як зазначили в агентстві нерухомості, вони виконують всі роботи за клієнта з купівлі-продажу житла, від покупки до реєстрації. Якщо агентство є представником будівельної компанії, то з клієнта не беруть відсотки за послуги.

Ціни на житло в Чернівцях

Тип нерухомості

Ціна за кв. м в у. е.

Новобудови

550-700

Старий фонд

700-1200