Вартість «первинки» Харкова збільшилася

З вересня 2011 по вересень 2012 року первинна нерухомість Харкова подорожчала. За звітний період середня вартість квадратного метра харківської первинки збільшилася на 3,2%.

Такі дані служби маркетингу компанії «Авантаж».

Як зазначає її президент Анатолій Денисенко, минулого місяця в порівнянні з попереднім серпнем ціна «квадрата» в новобудові також продовжила зростання – в середньому на 0,3% – з 7640 до 7662 грн.

Як повідомляється, подорожчання житла відбулось в трьох основних класах – «економ», «преміум» і «бізнес» на 0,2%, 0,6% і 3,7% відповідно. Між тим, низький попит на таунхауси спричинив за собою зниження ціни в цьому сегменті на 2,8% і позначилася на середню ціну «квадрата» на ринку нерухомості в цілому.

Причиною найбільшого збільшення вартості по ринку в сегменті бізнес-нерухомості, на думку Денисенка, послужило закінчення реалізації об’єкта з достатньою низькою вартістю, а також збільшення ціни одним з операторів ринку.

За словами глави будівельної компанії, у протягом року ринок первинки міста Харкова стабільно оновлюється новими об’єктами за рахунок найбільш затребуваного класу «економ».

Як повідомляється, в даному сегменті тільки з початку цього року були повністю реалізовані 3 об’єкта та виведено 4 нових. В той же час переважна більшість реалізованих сьогодні об’єктів бізнес – і еліт-класу закладалися більше 4-х років тому, то є пропозиція в цих сегментах оновлюється не так активно.

Після декількох років нестабільності, на первинний ринок Харкова повернулося і таке явище, як «сезонність», тобто збільшення активності восени і навесні, а також зниження в зимовий і літній періоди, зазначив президент компанії «Авантаж» Анатолій Денисенко.

На думку глави компанії, це свідчить про позитивні зміни: і будівельні організації, і потенційні покупці нерухомості перестали надто гостро реагувати на будь-які навіть незначні зміни в економіці країни. Зокрема, такі як коливання курсів валют, кризові настрої.