Вартість оренди ТЦ буде незмінною

Як повідомили в компанії CBRE, в поточному році орендні ставки на приміщення в торгових центрах будуть залишатися стабільними.

За його словами, обсяг пропозиції якісних площ складе рекордну суму в розмірі 250 000 «квадратів».

Експерти відзначають, що в минулому році спостерігалося зростання орендних ставок на 5-10%. Однак сьогодні в найбільш успішних ТЦ цей показник коливається в межах $100-170 «квадратів» на місяць, при цьому не враховуючи ПДВ, експлуатаційних та комунальних витрат. Як зазначається, орендні ставки в інших менш успішних торгових центрах знаходяться в межах $55-85 кв. м/місяць для типової галерейної секції площею 100-200 кв. м.

Як повідомила директор департаменту стратегічного консалтингу та аналітики CBRE Марина Крестініна, у зв’язку з тим, що більшість рітейлерів призупинили свої проекти щодо експансії, то зараз немає підстав для стрімкого зростання орендних ставок навіть в самих успішних ТЦ.

У той же час експерт відзначає, що несуттєве підвищення ставок можливе в межах 3-5% в локаціях, що користуються найбільшим попитом.

За словами Крестініної, у менш успішних торгових центрах очікується збільшення рівня вакантності, за рахунок значного числа прогнозованого нової пропозиції. Крім того, до кінця поточного року будуть стабілізовані орендні ставки на рівні 2011 року. Однак, на думку експерта, це відбудеться за умови відсутності додаткових економічних потрясінь.