Вартість оренди офісів у Києві майже повернулася на докризовий рівень

З третього кварталу 2008-го року до кінця 2009-го року орендні ставки на офісні приміщення в столиці в доларовому еквіваленті знизилися більш ніж на половину.

Про це стало відомо в ході конференції Real Estate Forum 2011: Кращі стратегії просування і продажу від Дмитра Черненка, заступника керівника відділу офісної нерухомості компанії DTZ-Україна.

Але станом на кінець другого кварталу 2011 року ціни на офісні приміщення в столиці України майже повернули собі втрачені позиції. Так, офісні приміщення класу А в кінці вересня здавалися за ціною 34-44 долара США за квадратний метр, класу В – 23-35 доларів, класу С – 8-25 доларів США за кв. м. Всі ціни вказані без урахування ПДВ і експлуатаційних витрат.

А в другій половині 2009 року ці показники були наступними: Клас А – 25-35 доларів за кв. м, клас В – 20-25 доларів за кв. м, клас С – 12-17 доларів за кв. м.

Великий розрив, який існує сьогодні між мінімальною і максимальною ціною на офісні приміщення низького класу, Дмитро Черненко пояснив так: «Справа в тому, що вакантність офісів в класі С – найбільша, і орендодавці ведуть себе досить гнучко, пропонуючи приміщення з різним ступенем готовності (ремонту). Саме з цим пов’язана така низька мінімальна ціна та велика різниця між мінімальним і максимальним рівнем».

Загалом, на кінець третього кварталу 2011 року в Києві рівень вакантності офісних приміщень становив 11,2%. Найменше вільних офісних площ було на Подолі – 5%.