Вартість готельного номера для туристів подорожчає вже з 1 січня. ВІДЕО

Вартість готельного номера для туристів подорожчає. З першого січня набувають чинності нові правила туристичного збору.

Тепер податок вираховуватимуть не з вартості проживання, як дотепер. Це буде певний процент із мінімальної заробітної плати. Від піввідсотка до чотирьох, залежно від категорії закладу. Для клієнтів 5-ти зіркових готелів це буде не суттєво.

Якщо досі з туриста, котрий мешкає у номері за 4 тисячі гривень, брали 40 гривень – то зараз візьмуть 47. Та стільки ж платитиме і той, хто зняв апартаменти за 8 тисяч. А ось проживання у тризіркових готелях стане відчутно дорожчим. Там досі платили від 3 до 6 гривень – а будуть 23. До того ж обкладуть цим податком ще й пансіонати, санаторії та туристичні бази.

Натомість готельєри кажуть, для держави це звісно добре – адже до місцевого бюджету надійде вдвічі більше коштів. А ось для них – самі лише неприємності. Бо, хоч сума і незначна, люди, які приїхали в місто у справах, часто відмовляються стільки сплачувати. А довести, що вони не турист, досить складно.

Дмитро Прохоров, виконавчий директор асоціації готелів : ” В Европе давно нет понятия командировочное удостоверение, а тем более документа заверенного мокрой печатью. Их в природе не существует и доказать иностранному гражданину, что он приехал с деловой поездкой практически не возможно”.