Вакантність складської нерухомості в Україні почала скорочуватися

В кінці третього кварталу 2013 року почалося різке падіння вакантності складських приміщень у зв’язку з мінімальним пропозицією в сегменті логістичної нерухомості в Україні.

Як повідомили в прес-службі DTZ Україна, ці дані озвучив керівник департаменту промислової та логістичної нерухомості в компанії Федір Арбузов в ході Supply Chain & Logistics Forum.

Арбузов аргументував низький рівень введення в експлуатацію нових об’єктів порівняно довгим терміном окупності більше 10 років.

«За підсумками трьох кварталів 2013 року, ми спостерігаємо початок різкого падіння вакантності в сегменті, причиною якого є не готовність девелоперів до будівництва нових об’єктів з-за їх низької окупності – більше 10 років. На сьогоднішній день з початку року спекулятивного будівництва було введено не більше 21 000 кв. м. Орендна ставка, яка пропонується сьогодні на складські приміщення класу А, в середньому становить $5,5/ кв. м / місяць (без урахування ГОРІХ та ПДВ)», – зазначив Арбузов.

У теж час, Арбузов не очікує значного підвищення орендних ставок на складські приміщення в найближчі роки.

«В майбутньому ми очікуємо зростання рівня орендних ставок, однак він не буде суттєвим, так як деякі місцеві девелопери все ще готові відновити відносно не висока за витратами будівництво нових об’єктів”, – сказав представник DTZ Україна.