Вакантність офісів в Києві в 2013 р. може зрости до 20% – експерт

Вакантність площ в офісних центрах Києва в 2013 р. може зрости до 20% з 14% в даний час.

Про це повідомив керуючий директор консалтингової компанії Colliers International в Україні Олександр Носаченко.

«Вакантність офісних площ на сьогодні, якщо не вважати БЦ «Торонто», це десь 14%. Немає сумнівів, що за наступні 12 місяців ставка вакантності істотно зросте. Ставка вакантності за підсумками наступного року може підстрибнути до 20%, і це буде вже болісно для ринку, оскільки ринок рівноваги вважається близько 10-12%, це норма», – сказав А. Носаченко.

На сьогоднішній день орендні ставки на офіси класу «А» в Києві складають $30-40 за кв. м в місяць, класу «В» – $17-26/кв. м/місяць.

У той же час директор департаменту офісної нерухомості Павло Макуха повідомив, що в поточному році на ринок офісної нерухомості вийшло близько 150 тис. кв. м площ переважно класу «А» і «В», що вдвічі менше заявленого девелоперами показника. Загальна площа офісних приміщень у Києві на кінець 2012 р. становила трохи більше 1,4 млн. кв. м.

За словами П. Макухи, заявлений девелоперами виведення нових офісних площ на 2013 р. становить близько 250 тис. кв. м, з яких близько 70 тис. кв. м може перейти на 2014 р.

П. Макуха також зазначив, що в поточному році частка закордонних компаній в загальній структурі попиту на офіси трохи зросла порівняно з минулим роком.