В Європі збільшилися інвестиції в офіси і торгові центри

За 11 місяців поточного року обсяг інвестицій у комерційну нерухомість Центральної та Східної Європи збільшився до 8,7 млрд. євро.

На думку експертів з CB Richard Ellis (CBRE), це в 2 рази більше, ніж за такий же період 2010 року.

У звіті компанії мовиться, що 2011 рік стане третім за рівнем інвестиційної активності, починаючи з 2004 року. Очікується, що він поступиться показником 2007 року, коли в комерційну нерухомість даного регіону було вкладено 14,6 млрд. євро.

На думку аналітиків з CBRE, сьогодні значний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість забезпечують Росія, Польща і Чехія. Приміром, у Росії обсяг укладених за 11 місяців угод вийшов на рекордний рівень і склав 4,3 млрд. дол.

До цього, експерти компанії Jones Lang LaSalle прогнозували, що за підсумками 2011 року загальний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість Росії складе 6,54 млрд. дол., що майже в 2 рази перевищить минулорічний показник.

Зростання обсягів угод учасники ринку фахівці пояснювали поверненням на ринок профільних інвесторів, які вичікували вигідну позицію в післякризовий період.

Зараз у дослідженні компанії JLL наголошується, що основне зростання в цьому році припадає на торговий сегмент, який за 10 місяців 2011 року було вкладено близько 2,083 млрд. дол.