В Європі розпродають середньовічні замки за низькою ціною

Сьогодні старовинні європейські замки перетворюють у готелі, здають в оренду під весілля і свята, продають вино з виноградників, що ростуть на прилеглих землях. Але найчастіше в них просто відпочивають, адже замковий бізнес – справа клопітна.

Наприклад, зараз у Великобританії активно обговорюється питання про майбутнє знаменитого будинку Вестмінстерського палацу, де засідає парламент країни. Приводом для занепокоєння стало стан історичної споруди. Роботи з будівництва підземної парковки для потреб парламенту і продовження однієї з ліній метро, Jubilee, призвели до того, що палац поступово сповзає у воду, а вежа Біг Бен відхилилася від вертикалі на 45,7 див. Крім того, на стінах будівлі з’явилися тріщини.

Серед варіантів порятунку колишньої резиденції англійська королів британський уряд розглядає його продаж іноземним інвесторам, у тому числі з Росії та Китаю. Можлива вартість Вестмінстерського палацу може скласти 500 млн фунтів стерлінгів

А наприкінці минулого року за 120 млн доларів на продаж була виставлена знаменита Адміралтейська арка. Офіси кабінету міністрів переїхали в будівлю Міністерства фінансів, в результаті чого приміщення в Адміралтейської арці площею майже 7,5 тисячі кв. м звільнилися і тепер чекають нових господарів.

В Європі, як правило, замки надходять у продаж, коли господарі не можуть їх утримувати. Причому стати власником середньовічного замку можна практично задарма: покупець вибирає замок з обмеженим правом використання за символічну плату 1 євро, але при цьому майбутній власник зобов’язується повністю реставрувати замок за свій рахунок.

У більшості випадків мінімальна вартість замку починається від 500 тисяч євро. За даними ріелторів, таких замків дуже багато у Франції та Німеччині. Найбагатший вибір – в центральній і північній Франції. Наприклад, в півгодини їзди від Парижа приблизно за 3 млн євро можна купити замок площею від 1 тисячі до 3 тисяч кв. м, в якому може бути від 6 до 20 спалень, з ділянкою землі в кілька гектарів.

У більшості випадків замки купують заможні європейці. Росіяни ж поки набувають замки рідше, так як їм цікавіше відпочивати ближче до розкрученим місцях, наприклад на Лазурному березі, де замки знайти неможливо, відзначають експерти.