В Європі найкращий час для придбання нерухомості

За інформацією компанії DTZ, що входить в холдинг UGL, вартість об’єктів комерційної нерухомості в Європі досягла найбільш інвестиційно привабливого рівня за останні 10 років.

Індекс компанії DTZ Fair Value Index™ щокварталу оцінює інвестиційну привабливість Європейських ринків нерухомості, оцінюючи їх від 0 до 100 пунктів. Самі останні дані показують, що в IV кварталі 2012 р. загальний показник індексу для країн Європи зріс з 62 в минулому кварталі до 78 пунктів, що є найвищим показником з вересня 2003 р.

Окремі ринки нерухомості Європи також класифікуються за категоріями «ГАРЯЧІ», «ТЕПЛІ» або «ХОЛОДНІ». З 105 проаналізованих ринків, 69 були ідентифіковані як «ГАРЯЧІ», 25 як «ТЕПЛІ», що робить їх привабливими для інвесторів. Значна кількість ринків поліпшили свої показники в період між 3 і 4 кварталами минулого року, рейтинг 24 країн виріс з «ТЕПЛИХ» до «ГАРЯЧИХ», та 9 ринків з «ХОЛОДНИХ» до «ТЕПЛИХ».

«Про швидкому зростанні інвестиційної привабливості об’єктів нерухомості можна судити хоча б з того факту, що за останній квартал майже третина ринків Європи були класифіковані як «ТЕПЛІ» або «ГАРЯЧІ». Найбільш значущою причиною подібних поліпшень стали більш райдужні перспективи Єврозони, які вплинули на падіння прибутковості облігацій і рівня необхідної прибутковості, так як небезпека розпаду союзу відступила. Виходить, що об’єкти нерухомості є більш привабливими, ніж облігації», – прокоментував Магалі Мартон, керівник департаменту аналітики в регіоні Центральної Європи, Близького Сходу і Африки.

Бельгія і Голландія очолили список найбільш інвестиційно привабливих країн, за ними слідують країни Балтики, Фінляндія, Норвегія і Данія. У кожній з цих шести країн, які очолили список, був зафіксований найвищий показник індексу – 100 пунктів; і кожен з трьох секторів, проаналізованих командою компанії DTZ – офісні, торгові та промислові приміщення, був класифікований як «ЖАРКИЙ» (ціни на нерухомість занижені більш ніж на 5%).

Великобританія, Ірландія і Німеччина слідують за провідною групою країн, їх індекс становить 91 пункт. Показники третьої групи країн, що об’єднує регіон Центральної та Східної Європи, Франції і Італії, були приблизно однакові. Відносно високий рівень мінімальної прибутковості в Іспанії і низький показник очікуваного доходу відбилися на показнику країни – 17 пунктів, що робить цей ринок непривабливим для інвестицій порівняно з іншими європейськими країнами.

Маючи 9 «ГАРЯЧИХ» ринків, 2 «ТЕПЛИХ» ринку і відсутність «ХОЛОДНИХ» ринків, індекс Німеччини зріс з 73 в минулому кварталі до 91 пунктів Зростання показника Великобританії склав 3 пункту, хоча підвищення рейтингу ринків офісної нерухомості Брістоля і Кардіффа з «ТЕПЛОГО» до «ГАРЯЧОГО» означає, що 17 з 20 ринків країни на даний момент вважаються «ГАРЯЧИМИ».

«Ринки Великобританії і Німеччини зокрема, пропонують гарні інвестиційні можливості, адже велика частина ринків цих країн має рейтинг «ГАРЯЧИЙ». Незважаючи на передбачуваний скромне зростання орендних ставок і капітальної вартості, щорічний рівень доходу вище 6% виглядає привабливим, порівняно з п’ятирічним рівнем доходу за облігаціями менше 1%», – прокоментував Метью Хол, керівник глобального департаменту прогнозування в компанії DTZ.

Сектор промислової та логістичної нерухомості став найбільш привабливим в Європі, маючи показник 82 пункту, так як невелике зростання прибутковості збільшив прибутковість проектів в цьому сегменті, що буде тривати в найближчі 5 років. Це, в поєднанні з тенденцією до зниження мінімальної ставки дохідності, сприяло становленню цього сектора на вершині рейтингу в умовах незначного зростання орендних ставок в Європі. Показник сегмента офісної нерухомості склав 70 пунктів, а сегменту торгової нерухомості – 82 пункту.

Метью Хол додав: « За нашими прогнозами, середній показник річного прибутку в 2013-17 роках складе 7.8% для Франкфурта і 7.5% для Берліна, а сектор торгової нерухомості Німеччини має одні з найкращих показників в Західній Європі. Перспективи зростання орендних ставок на цих ринках у середньостроковій перспективі є обґрунтованими, у той час як прибутковість облігацій у Німеччині залишається дуже низькою внаслідок фінансової кризи Європейських держав. Таким чином, німецький сектор торгової нерухомості протягом наступних 5 років буде залишатися інвестиційно привабливим».

Незважаючи на відносно високі рівні прибутковості в країнах Південної Європи, слабка перспектива зростання капіталу означає, що сукупні доходи будуть залишатися низькими, і відповідно, ринки будуть кваліфікуватися як «ХОЛОДНІ» або «ТЕПЛІ».