В Європі активно інвестують в торговельну нерухомість

У третьому кварталі поточного року обсяг інвестицій в торговельну нерухомість Європи збільшився.

В цей період в торговельну нерухомість Великобританії було інвестовано 7,8 євро, а в торговельну нерухомість Німеччини 6,9 євро.

Як повідомляє компанія BNP Paribas, в Європі спостерігається зростання вартості оренди об’єктів рітейлу. Причиною такого зростання експерти називають, прагнення світових торгових мереж розширити власний бізнес, а також брак пропозиції на найбільш розкручених ринках європейської торгової нерухомості. Особливо чітко ця тенденція простежувалася у Франції, Німеччині та центральній частині британської столиці.

При цьому особливо активно зростає вартість оренди торгових об’єктів преміум-класу, в той час як середній ціновий сегмент ринку демонструє різновекторний рух цін.

У компанії повідомляють, що найактивніше зростали інвестиції в торговий сегмент комерційної нерухомості у Франції. Ця країна відзначилася 17% зростанням інвестицій, але зберегла найменший у всій Європі рівень прибутковості якісної нерухомості на своїх головних торгових вулицях (від 4 до 4,9%).

У той же час Лондон показав непоганий приріст роздрібних продажів, а це в свою чергу, спровокувало 10%-ве зростання орендних ставок на Оксфорд-стріт. При цьому ринок торговельної нерухомості Великобританії став лідером за загальним обсягом вкладень. Всього за III квартал у нього інвестували 7,8 млрд. євро.

Німеччина також продемонструвала високий приріст середніх орендних ставок. Варто відзначити, що в шести найбільших міста країни вони зросли на 5%. Між тим, на німецькому ринку торговельної нерухомості з’явився дефіцит пропозиції, який знизив обсяг інвестицій на 40% у III кварталі 2012 року.