В яких випадках можна робити знижку, продаючи квартиру?

Якщо Ваша квартира хороша, з новим ремонтом та новою сантехнікою, але чомусь ніяк не продається, тоді Вам краще трохи знизити ціну, зробити для клієнта, так би мовити, знижку. Але, як правильно розрахувати допустиму знижку, щоб і своїх коштів не втратити, і догодити клієнтові?

При визначенні суми, яку можна знизити, потрібно керуватися двома основними факторами:
– класом нерухомості;
– параметрами квартири.

Фахівці виділяють три класи нерухомості: «люкс», «бізнес», «економ». З настанням економічної кризи, попит на житло класу «люкс» значно впав. Створити неповторний дизайн і зробити євроремонт можуть без особливих зусиль, а от платити за бренд готове все менше покупців. Таку квартиру важко перепродати, не кажучи вже про те, щоб на її продаж заробити. Фахівці з нерухомості стверджують, що ціни на нерухомість класу «люкс» з самого початку є завищеними завдяки своїй розкрученості.

Власник, щоб продати таке житло, повинен зробити істотну знижку. Так як таким житлом володіють далеко не бідні люди, можна припустити, що у них є стабільний дохід, а тому можна зробити певну знижку, і чекати, поки знайдеться клієнт.

Житло бізнес-класу за період фінансової кризи також встигло значно подешевшати. Власнику потрібно точно визначити клас, адже досить часто квартири економ-класу, які майже дотягують до бізнес-класу, які продаються за завищеними цінами. У такому разі знизити ціну необхідно.

Власникам квартир економ-класу хвилюватися не варто. На цю нерухомість попит є завжди. Тому в такому випадку знижувати ціну не варто. А, якщо покупець досить наполегливий, тоді можна скинути кілька сотень, максимум, півтисячі.

Вагомим аргументом знижки фахівці також вважають кількість кімнат. Краще всього продаються 3-кімнатні. Ціна на таку квартиру трохи нижче, ніж за дві 1-кімнатні квартири з такою ж площею.

Людей сьогодні більше цікавить просто житло для проживання, а не комфортне престижне житло. Власник елітного житла повинен врахувати це, і скинути чималу суму.

2-кімнатні квартири подешевшали не так стрімко, однак власник такого житла також змушений буде

зробити певну знижку, принаймні, 1-3 тисячі.
Найбільш ліквідним товаром фахівці визначають сьогодні 1-кімнатні квартири економ-класу. На таке житло попит є завжди, навіть під час фінансових проблем в країні. Власникам таких квартир пощастило найбільше, адже ціну не потрібно зменшувати, і покупці швидко знайдуться.