В якому стилі вибрати заміський будинок. ФОТО

Проекти сучасних заміських будинків являють собою все багатство різних архітектурних традицій. При цьому проект може поєднувати риси багатьох напрямків або використовувати елементи якогось одного.

Прихильність до класики завжди була ознакою ґрунтовності та високого смаку власника. Класичний стиль завжди в моді. Для нього характерні пропорційність, врівноважена композиція, правильна геометрія, прямолінійні обриси. Будівля має чіткі геометричні форми, характерне використання ротонд зі скульптурами, колон. Прикметами внутрішнього планування стилю є просторі кімнати, високі стелі, великі вікна, гладкі стіни. Форма колон, напівколон, пілястр, вікон, дзеркал близька до прямокутної. Для обробки використовується світла колірна гамма (блакитний, жовтий, рожевий) і позолота.

Замковий стиль, популярний в 90-х роках минулого століття, сьогодні дещо втратив свою актуальність. Монументальний стиль відрізняється великими формами і майже повною відсутністю прикрас. Характерні риси стилю – простота, стабільність, надійність, мала кількість деталей. Серед варіантів стилю готика, ренесанс, бароко.

Готичний замок має високі стіни з вертикальними склепіннями, прикрашені вузькими великими вікнами. Будинок в стилі ренесанс відрізняють прямокутні форми, внутрішній дворик, оточений відкритими аркадами. В химерних проектах бароко багато світла, яскравих відтінків, позолоти, витих колон та інших “надмірностей”.

Популярний в заміському житловому будівництві і англійський стиль. Будинок з обробкою з білого каменю з холом, навколо якого – низка кімнат (з вітальнею, стіни якої знизу на третину обшиті дерев’яними панелями) і з другим поверхом, де розташовані маленькі спальні. Сучасний варіант вікторіанського стилю – це прості добротні будинки, симетричні, з чітко витриманих червоною лінією забудови, красивим фасадом, прикрашеним колонами. Поряд з таким котеджем обов’язково влаштовується підстрижений газон. Характерні елементи стилю – цегляна кладка, натуральний камінь на фасадах, гратчасте вікна, покрівля з натуральної черепиці, камін з виносною трубою, нарочито постарені огорожі. Деталі сучасності – штучний камінь, плитка, монолітний залізобетон, склопакети. Стіни відклеюються шпалерами – в смужку, квіточка, з геральдичним малюнком. Стелі світлі. На кордоні стін і стелі – широкий бордюр, що повторює малюнок шпалер, або карниз з квітковим орнаментом. Широко використовуються карнизи, пілястри, молдинги. Меблі з червоного дерева, горіха, тиса.

Фахверк в сучасному заміському житловому будівництві розділився на декоративне і конструктивне спрямування. За сучасної технології основу фахверка складає спеціальний каркас, а велика частина стін виконується зі скла. Жорсткість об’єкту надається самою конструкцією каркаса. Конструктивний напрям передбачає використання самонесучого каркаса. Частіше застосовують декоративний фахверк – оформлення фасадів накладними дерев’яними або пластиковими балками, як стилізацію.

Характерною ознакою модерну є плавні, що перетікають один в одного лінії, що повторюють рослинні. Будинок в такому стилі має безліч виразних прикмет: текучі форми, оригінальний декор у вигляді рослинного орнаменту або кручених ліній. В якості оздоблювальних матеріалів широко використовується керамічна плитка, кольорове скло, кахлі. Активно використовуються вітражі для вікон і внутрішніх перегородок. Ділянка навколо будинку прикрашають ковані решітки та огорожі, ліхтарі, вироби з природного каменю. Велике значення надається декоративності в інтер’єрі. Напівкруглі вікна, вигнуті кручені сходи з кованими поручнями, обробка з натурального каменю і дерева. Світильники у формі квітів, вази, гнуті вітрини шаф з кольорового скла. Колірна гамма – рожевий і тютюновий, блакитний і фіолетовий.

Стиль кантрі має безліч національних особливостей, але головними рисами є м’якість, спокій, близькість до природи. Особливо популярні альпійські шале, відрізняються пологими двухскатными дахами з виступаючими карнизними свесамі. В дощ такий дах захищає фундамент від вологи, взимку стримує товщу снігу, надаючи будинку романтичний вигляд. Перший поверх традиційного шале будується з каменю, другий – з дерева. Як правило, шале мають тераси. Головне місце в інтер’єрі займає камін, стіни фарбують світлою фарбою або обробляють фактурною штукатуркою, кути – природним каменем.

Основою російського кантрі залишається використання дерева, відтворення рис давньоруських споруд, решітчасті вузькі вікна, наличники, двоскатні дахи, різьблення, дерев’яний коник на даху. В обробці – рослинний орнамент, розпис, стіни без обробки. Головна прикраса інтер’єру – піч або камін, облицьовані кахлями, широкі лавки, дерев’яні скрині.

Сучасні стилі заміської архітектури – це, насамперед, раціональні форми, сувора геометрія. Плоскі дахи, широкі прорізи вікон, мінімум декору. Один із сучасних напрямків – мінімалізм , що передбачає лаконічність форм, відсутність декору і орнаментів. Будівлі можуть бути складної конфігурації, але підкреслено функціональні. Інтер’єру властиві монохромність, графічність, достаток вільного простору.

Прямою протилежністю стилям, які використовують для будівництва та оздоблення природні матеріали, є хай-тек . Стиль базується на використанні технологічних розробок і сучасних матеріалів (бетон, скло, метал, пластик), підкресленні технічної та функціональної сторін архітектури і дизайну. Поверхні – ідеально гладкі, в інтер’єрі не повинно бути історичних елементів.