В Україні зявиться новий закон про захист прав інвесторів житлового будівництва

Мінрегіон розробить новий законопроект про захист прав інвесторів житлового будівництва.

Міжвідомча комісія з підготовки пропозицій для вжиття невідкладних заходів щодо завершення будівництва проблемних об’єктів житлового будівництва при Міністерстві регіонального розвитку та будівництва створить робочу групу для розробки концепції нового законопроекту про захист прав інвесторів житлового будівництва.

Як повідомляється в прес-релізі Мінрегіону з посиланням на заступника глави відомства Дмитра Ісаєнка, ряд положень вже розробленого законопроекту «Про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла» був реалізований в рамках нових законів або змін у законодавство.

На думку Д. Ісаєнко, значну роль у добудови проблемних житлових об’єктів повинні грати і місцеві органи влади, так як вони надавали забудовникам землю і необхідні дозволи.

Комісія на одному із засідань за участю представників прокуратури, МВС та податкової служби розгляне ряд підтверджених фактів махінацій забудовників.

Крім того, комісія має намір звернутися в Мін’юст і Генпрокуратуру за роз’ясненнями щодо законності оприлюднення переліку недобросовісних забудовників і проблемних об’єктів житлового будівництва.

Наступне засідання комісії попередньо відбудеться через місяць.

За даними обласних держадміністрацій, які були передані в Мінрегіон, до початку жовтня 2012 р. в країні налічується 656 житлових об’єктів з порушенням термінів вводу в експлуатацію. З них 208 визнані проблемними, перспектива їх добудови не визначена. Лідером за кількістю проблемних об’єктів є Київ – 51 довгобуд. За 25 проблемних об’єктів розташовані в Київській та Одеській області, 19 – у Хмельницькій, 17 – Тернопільської. В інших регіонах – десь за три-п’ять проблемних довгобудів і найбільша їх кількість не перевищує дев’яти об’єктів. Проблемних об’єктів не виявлено в Луганській, Сумській та Херсонській областях.