В Україні зявляться приватні землеміри

Верховна Рада України дала дозвіл проводити роботи із землеустрою сертифікованим інженерам замість ліцензованих.

Верховна Рада істотно розширила перелік осіб, які можуть проводити роботи з оцінки землі та землеустрою. Парламентарії на пленарному засіданні у вівторок 2 жовтня ухвалила законопроект народного депутата (фракція Партії регіонів) Юрія Мірошниченка «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт)». Документ як закон підтримали 232 народних депутата.

Як зазначив, представляючи законопроект у залі, голова парламентського комітету з аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетнік, передбачено скасування ліцензування господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою та запровадження сертифікації виконавця, який здійснює такі роботи». Як зазначив парламентарій, «прийняття закону дозволить обмежити державне регулювання господарської діяльності у сфері землеустрою і оцінки земель».

Також, на думку Григорія Калетника, новації будуть «стимулюватиме вільну конкуренцію на відповідних ринках, поліпшать ефективність виробництва, а також посилять захист прав споживачів послуг виконавців робіт із землеустрою». Крім того, лібералізація ринку землі збалансує ціни і призведе до зростання якості таких робіт.

У той же час, в законі передбачено створення реальних механізмів відповідальності за порушення в ході таких робіт, аж до позбавлення землемірів сертифікатів.

Слід зазначити, що законопроект серйозних заперечень не викликав і був прийнятий парламентаріями. Якщо документ буде підписаний Президентом України, він набере чинності лише з 1 січня 2015 року, це особливо обумовлено в даному законі, «з метою недопущення ускладнення ведення бізнесу для суб’єктів господарської діяльності».