В Україні збільшуються обсяги проблемних іпотечних кредитів

За даними компанії СВА рівень іпотечної заборгованості в Україні зріс на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків.

За другий квартал 2011 року рівень проблемних іпотечних кредитів в Україні збільшився на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків. Про це ІАП «Столична нерухомість» повідомив Олексій Пилипець, виконавчий директор компанії СВА (Кредитне брокерське агентство).

Що стосується процесу реструктуризації проблемних іпотечних кредитів, то за даними Нацбанку України, станом на 1 липня 2011 р. частка реструктуризованих кредитів становить 13,7%, а за даними Української національної іпотечної асоціації (УНІА) – 30% від загальної кількості виданих іпотечних кредитів.

«Високий рівень валютизації і далі залишається однією з ключових проблем українського іпотечного ринку. Але у другому кварталі 2011 р. спостерігається тенденція зменшення загального рівня валютизації на 2,7%», – сказав експерт.

В цілому, на 1 липня 2011 р. частка кредитів у національній валюті становила 25,9%; в іноземній валюті – 74,1% (долар США – 94,3%; євро – 1,3%; швейцарський франк – 4,4%).

Враховуючи поточні тенденції, економічну і політичну ситуацію в країні, експерти Української національної іпотечної асоціації прогнозують подальше зменшення загального іпотечного портфеля українських банків на 1-2%, незважаючи на те, що є динаміка видачі нових іпотечних кредитів. Все одно на даний момент іпотечних кредитів більше погашається, ніж видається.

Динамика ипотечной задолженности поквартально