В Україні затверджено тимчасовий порядок оцінки нерухомості на продаж

Кабмін затвердив тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, які продаються або обмінюються.

Процедура закріплена постановою уряду №1103 від 26 жовтня 2011 р. Уряд цим документом зобов’язав Фонд державного майна (ФДМ) затвердити у двомісячний строк форму подання суб’єктами оціночної діяльності інформації про об’єкт з оціночною ціною, а також інформацію про ступінь будівельної готовності об’єкта незавершеного будівництва.

Крім того, ФДМ повинен протягом шести місяців внести на розгляд уряду законопроект щодо визначення органу, який проводитиме оцінку нерухомості, а також разом з Мінрегіоном розробити і затвердити порядок визначення вартості відтворення чи заміщення будинків, будівель і споруд.

Рада міністрів АРК, обласні, Київська і Севастопольська міськдержадміністрації повинні забезпечити щорічне визначення до 1 січня показників мінімальної вартості 1 кв. м житлових, торгових, промислових, адміністративних будівель, а також їх частин для всіх категорій населених пунктів.