В Україні за 5 років в Україні продали землі на 7 млрд.

За 5 останніх років ринкові операції з державними землями несільськогосподарського призначення принесли місцевим бюджетам близько 7 млрд. грн. доходів.

Про це заявл заступник Голови Держземагентства України Євген Бердников, повідомляє прес-служба Кабміну.

В Україні ринок земель несільськогосподарського призначення активно розвивається вже протягом 20 років і нині характеризується наявністю на ньому всіх форм цивільно-правових угод. У той же час на ринку сільськогосподарських земель продовжує діяти мораторій, який обмежує його виключно відносинами оренди і спадщини.

Так, ринок сільськогосподарської оренди демонструє щорічний стабільний ріст, високу кризостійкість і привабливість як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвесторів. Це пояснюється високими якісними характеристиками українських земель, низькими ставками податків і орендної плати, зростання яких істотно відстає як від загальних темпів інфляції, так і від зростання цін на сільськогосподарську продукцію.

Стримуючим інвестиції фактором є лише невеликий термін дії укладених договорів оренди землі, який становить в середньому 5-6 років, проте і він в останні роки має стійку тенденцію до зростання.

В 2012р. середній розмір орендної плати за сільськогосподарські угіддя становив 470 грн. за 1 гектар.
Середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі в поточному році склала 20 635 грн. і залежно від регіону коливається від 13 732 грн. у Житомирській області до 26 562 грн. – в Черкаській.

“У структурі сільськогосподарських угідь більше 32 млн. га (або 78%) займає рілля. Питома вага ріллі в загальній структурі земельного фонду України є одним з найвищих у світі, що свідчить про значне ресурсному потенціалі, що вимагає значних внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Всього за роки земельної реформи з 42 млн. га сільськогосподарських угідь, близько 31 млн. га (або більше 74%) було безкоштовно передано у приватну власність громадянам України “, – повідомив Євген Бердніков.

Основну частину цих земель (близько 28 млн. га) складають розділені між 7 млн. селян землі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

При цьому в державній власності залишилося близько 10,7 млн. га сільськогосподарських земель, з яких понад 7 млн. (або 71%) перебувають в запасі, а решта – у користуванні громадян та сільськогосподарських підприємств.

“Ми не тільки повні амбітних планів, але і знаходимося в самій активній фазі їх практичної реалізації. 2013р. ми бачимо роком завершення створення законодавчих основ ринку земель в Україні, роком початку практичної роботи створюваного нині Державного земельного банку “, – зазначив Євген Бердніков.