В Україні є високий попит на недороге житло невеликого метражу

У столиці та регіонах істотно зріс попит на недорогі і невеликі по метражу квартири. Їх дефіцит суттєво відчувається на ринку житлової нерухомості.

У Києві та регіонах катастрофічно не вистачає невеликих за метражем квартир, які доступні за вартістю для середнього класу населення. До такої думки прийшли експерти зі всієї України в ході круглого столу, який проводив портал 3doma.ua у Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

За підсумками III кварталу 2011р. вартість житла в регіонах України коливається в ціні. Найбільшим попитом користуються малометражні квартири до 40-45 кв. м. Платоспроможний попит на таке житло є.

Одеса показує невеликий, але стабільний ріст цін. Особливо це стосується однокімнатних квартир, попит на які найбільш великий.

“За три місяці (з липня по жовтень, – ред.) вартість однієї конкретної квартири зросла на $6 тис. Якщо в травні її вартість була $42 тис., то через три місяці ця ж квартира коштує $48 тис. При цьому попит на житло мінімальний. Найбільше купують квартири невеликої площі, яких не вистачає”, – розповів президент ФІАБСІ Україна Тельман Аббасов.

У той же час у Криму нерухомість залишається інвестиційно затребуваною. Попит на житло є, але угод відбувається не багато. При цьому ціни на житло коливаються в межах $1 тис. за кв. м. Про це розповів директор АН ” Планета Крим Ігор Захарченко. “Криму теж не вистачає малометражних квартир, на які є попит серед населення”, – вважає він.

“В Ужгороді забудовники будують малометражное житло та воно добре продається. Будинки вводяться в експлуатацію вже з проданими квартирами”, – розповіла директор АН ” Феміда-Ужгород Тетяна Річіна .

Що ж стосується столиці, то тут, на думку експертів, хрущовки, гостинки і малометражки практично “вигребли” з ринку. А нових квартир розміром близько 40 кв. м. практично не будують і тому попит на них є і буде незадоволеним.

Нагадаємо, за даними Slando, найдешевші квартири знаходяться на сході України. У Дніпропетровську однокімнатне житло можна придбати за $17 тис., в Донецьку – за $18 тис.