В Україні введуть програму будівництва індустріального житла

Близько 30% західних країн зводять житло «індустріальним методом». Такий метод передбачає створення конструкцій, з яких і формується будинок.

Про це повідомив заступник директора департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Володимир Височин.

Він зазначив, що будівництво житла таким методом дуже цікава тема для України, але поки вона перебуває на початковій стадії.

«Сьогодні ми розуміємо, що слід нарощувати обсяги будівництва. Для цього потрібна ця програма, яка передбачатиме створення конструкцій, що дозволяють будувати житло різного типу. Адже комбінуючи одні і ті ж конструкції можна будувати різні споруди, як об’єкти житла, так і об’єкти соцсфери. Конструкції дозволять значно прискорити темпи будівництва. Вони будуть виготовлятися на заводі, а їх збір буде відбуватися безпосередньо на будмайданчику», – розповів Володимир Височин

За його словами, в Україні середній термін спорудження звичайного житла від року до двох років, а будівництво індустріального житла дозволить будувати значно швидше, буквально за кілька місяців.

Височин зазначив, що методику індустріального будівництва було вирішено реалізувати в нашій країні після того, як був вивчений досвід європейських країн. Він показав, що більше тридцяти відсотків західних країн застосовують саме цей метод.

Фахівець зазначив, що у зв’язку з розвитком держпрограми іпотеки під 3%, Україна потребує великих обсягах житла. Щотижня кількість договорів держіпотеці зростає в середньому на 60.

«Що стосується Києва, то тут реалізація програми проходить більш активно», – зазначає Височин.

Однак він підкреслив, що програма передбачає будівництво квартир невеликого метражу, а в столиці немає асортименту квартир під цю програму, оскільки великі квартири.

«Адже раніше ніхто із забудовників не готувався до реалізації такої програми і зводив трохи більші квартири, ніж того передбачає держпрограма», – зазначив експерт.

Він нагадав, що на умовах пільгової іпотеки можна почати індивідуальне будівництво або інвестувати в котеджне містечко.

«Котеджне містечко – це мається на увазі, що є будівельна фірма, яка зводить значна кількість індивідуальних будинків. А індивідуальне будівництво – це коли одна людина будує дім для себе. Обмеження по площі є тільки для розрахунків на компенсацію – 94 квадратних метра, – пояснив експерт.

У свою чергу заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов відзначив, що вартість індустріального житла може скласти близько 6 тис. грн.

«Тобто можна буде будувати будинки за короткий час і за менші гроші. Для українців здешевлення складе більше 10%», – підкреслив Лисов.

Програма будівництва індустріального житла передбачає: влада на місцях виділяють ділянку під будівництво і прокладають до місць масового зведення житла комунікаційні мережі. При цьому, житло такого типу має бути малоповерховим, тобто в основному мати 5-6 поверхів.