В Україні введуть податок на нерухомість

Стало відомо, коли українці будуть платити податок на нерухомість.

Уряд подав у Верховну Раду законопроект № 10451, яким пропонує замінити принцип стягування податків з житлової площі нерухомості на оподаткування.

«Нормами Податкового кодексу України передбачено справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з житлової площі об’єкта житлової нерухомості.

Разом з тим, незважаючи на можливість переобладнання, перепланування житлового будинку, житлового приміщення, переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові (передпокій, хол, більярдна, тренажерний зал, сауна, басейн та ін), справляння податку з житлової площі створює ситуацію, за якої платники податків, що мають однакові за загальною площею квартири і будинки і приблизно однаковий рівень платоспроможності, платитимуть до бюджетів різні суми податку залежно від особливостей планування об’єктів житлової нерухомості», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Справляння податку тільки з житлової площі, на думку уряду, не відповідає принципу соціальної справедливості, який є основою податкового законодавства України.

Тепер в Кабміні пропонують, що для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв м і будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв м, ставка податку за 1 кв м не повинна перевищувати 1% від мінімальної зарплати на 1 січня звітного року. Тобто в 2012 році ставка податку буде 10,73 грн за 1 кв метр загальної площі квартири.

А ось для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв м і будинків площею понад 500 кв м, ставка податку становитиме 2,7% розміру хв зарплати. Тобто, в 2012 році за 1 кв метр такого житла доведеться заплатити 30,19 грн.

Податковим кодексом передбачається введення податку на нерухомість з 1 липня 2012 року.