В Україні введуть новий порядок категоризації готелів


Державне агентство України з туризму та курортів розробило новий порядок категоризації засобів розміщення і розраховує на їх впровадження вже найближчим часом.
Про це повідомила голова Держтуризмкурорту Олена Шаповалова.
«В даний час порядок категоризації вітчизняних готелів, тобто присвоєння їм «зірок», значно відрізняється від використовуваного в більшості європейських країн. Відсутність порівняльної процедури, в кінцевому підсумку, дезорієнтує іноземного туриста і значно ускладнює процес усвідомленого вибору тієї чи іншої готелі. Тому нашими фахівцями, спільно з кращими вітчизняними і зарубіжними експертами, розроблена удосконалена процедура на основі бальної оцінки, повністю гармонізована з вживаною в європейських країнах. Передбачається, що вже незабаром вона буде запроваджено», – повідомила Шаповалова.
Голова Держтуризмкурорту зазначила, що вдосконалена система в першу чергу спрямована на забезпечення більш простої і прозорої процедури категоризації, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності не тільки українських готелів, але і національного туристичного продукту в цілому. «Поки з більш ніж 3 тис. 700 українських засобів розміщення лише трохи більше 200 мають офіційну категорію», – додала вона.
Раніше повідомлялося, що в Києві заселені до 60% готельних номерів.