В Україні створять єдиний держзамовника житла?

Мінрегіон розглядає можливість створення потужного замовника будівництва житла, для чого буде активізувати роботу з контролю та максимального сприяння забудовникам у підготовці та подачі необхідних документів для акредитації.

Про це повідомив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк.

Він заявив, що забудовникам і держструктурам необхідно буде підготуватися до відведення земельних ділянок та забезпечення їх інженерно-транспортною та соціальною інфраструктурою. “Розумію, що в цьому плані є проблеми, особливо з внеплощадочными мережами. Але проблеми можна і треба вирішувати. Всі необхідні важелі у нас з вами є”, – сказав А. Близнюк.

Глава Мінрегіону так само повідомив, що забудовники в рамках реалізації держпрограми здешевлення вартості іпотечних кредитів на купівлю житла пропонують реалізовувати проекти не тільки окремих будинків, а забудовувати цілі житлові квартали і мікрорайони. За його словами на сьогоднішній день акредитацію в банках пройшли менше 10% забудовників та об’єктів, допущених комісією до участі у програмі.

“Основна проблема, яка стримує розгортання програми – це повільна акредитація забудовників та їх об’єктів у банках. На сьогодні проведена акредитація лише 44 об’єктів у 13 регіонах. Тому ви повинні активізувати роботу з контролю і максимального сприяння забудовникам у підготовці та подачі необхідних документів для акредитації”, – сказав А. Близнюк.

Також було відзначено низьку кількість об’єктів і квартир для участі в програмі у Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Одеській та Херсонській областях, тоді як найбільша пропозиція – в Івано-Франківській, Рівненській, Сумській, Харківській областях і Києві.

При цьому у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях і Севастополі не укладено жодного договір щодо здешевлення іпотеки.