В Україні розвивається нова тенденція приміської забудови

У невеликих містах буде активно розвиватися будівництво малоповерхових багатоквартирних будинків.

Так вважає заступник директора профільного департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Вадим Євстаф’єв.

За його словами, сьогодні основна частина території України забудована малоповерховими будинками і може далі забудовуватися. Євстаф’єв зазначає, що будувати висотки в невеликих містах економічно недоцільно.

Фахівець зазначає, що перевагою малоповерхових будинків є те, що у них відносно невелика собівартість будівництва.

У теж час, багато столичні компанії, які сьогодні займаються зведенням багатоповерхових будинків, вважають “малоповерхівки” перспективним напрямком.

На думку забудовників, такі будинки будуть користуватися попитом, особливо серед молоді, яка зараз займає найбільшу частку в сегменті потенційних покупців житлової нерухомості.

Євстаф’єв також повідомив, що в 2014 році в плани його компанії передбачено розпочати будівництво малоповерхових будинків загальною площею 200 тис. кв. м. За розрахунками компанії, середня вартість такого житла не буде перевищувати 11 тисяч кв. метрів.

У свою чергу глава ради директорів Конфедерації будівельників України, генеральний директор компанії “ОМОКС” (Київ) Олексій Кулагін підкреслив, що будинки такого типу більш технологічні і економічні в зведенні. При цьому такі споруди гармонійно заповнюють територію і створюють відчуття комфорту.

Зазначимо, що сьогодні малоповерхові багатоквартирні будинки в Київському регіоні зводять близько 20 компаній-забудовників. Що стосується інших регіонів, то там така забудова поки носить точковий характер.