В Україні презентовано пілотну версію кадастрової карти

Тепер, вперше за 20 років, інформація про всі земельні ділянки в межах України буде доступна онлайн через публічну кадастрову карту.

Отже, завдяки автоматизації процесів, знизиться плата за адміністративні послуги, зменшаться черги і підвищиться точність інформації, наявної в електронному вигляді в новому кадастрі.

З 1 січня 2013 року в Україні набуває чинності Закон «Про державний земельний кадастр». Відповідно до його вимог, Україна впроваджує Національну кадастрову систему, в рамках якої і запускається електронна кадастрова карта. Тому українцям буде доступна онлайн цифрова карта України, кордон України, межі областей, районів, населених пунктів, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки та її цільове призначення, а також карта ґрунтів України.

«Вперше за 20 років Україна відкрила публічну інформацію про всіх земельних ділянках. Це надзвичайно важливий крок. Цей кадастр є прозорим, автоматизованим і високотехнологічним. Ми здійснили аерофотозйомку всієї території України, тобто більше 60 млн. га, і отримали новий картографічний матеріал в електронному вигляді. Сформований центр даних, що містить сотні терабайт інформації. Для України це унікальний досвід», зазначив голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

Також він додав, що розроблено нове програмне забезпечення для реєстрації земельних ділянок, а також ряд спеціальних програм, з допомогою яких можна виправляти неточності.

Крім того, за словами Олександри Маломуж, представника Міністерства юстиції, з 1 січня зміниться порядок реєстрації земельної ділянки. Тепер спочатку інформація про новий земельній ділянці буде вноситися саме електронний кадастр, і лише потім громадянину потрібно буде звернутись у відповідні державні органи реєстрації.

Таким чином, завдяки автоматизації процесів знизиться плата за адміністративні послуги, зменшаться черги і підвищиться точність інформації, наявної в електронному вигляді в новому кадастрі.

Нагадаємо, що раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомляв, що кадастр забезпечить прозорий та відкритий доступ власників земельних ділянок до інформації про них, допоможе встановити зв’язок між громадянами та територіальними органами земельних ресурсів, а також унеможливить корупційні схеми у земельній сфері.