В Україні подешевшає житло

Вторинне житло може стати доступнішими через зниження попиту. Ціни на нього впадуть вже у кінці 2013-го — початку 2014 року.

Такий прогноз дав голова Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов. На його думку, це перш за все торкнеться Києва, де відбувається набагато більше, порівняно з іншими містами країни, угод з купівлі-продажу нерухомості. «Істотно зменшилася кількість угод на вторинному ринку. Хто може придбати квартиру, переорієнтувалися на первинний.

Є всі передумови говорити про те, що середні ціни на ненове житло опустяться на 23-33%, до $1000-1300 за кв. м (зараз — в середньому $1600. — Авт.). Більше повинні подешевшати квартири бізнес-класу: площею від 200 кв. м, у престижних районах, з гарним видом з вікна. Очікування — осінь 2013-го — зима 2014 року», — вважає Рубанов.

На думку президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Сергія Злидня, все не так однозначно. Здешевлення на вторинці можливо, але точкове, так як у кожного сегмента ринку, — як первинного, так і вторинного, — є свій покупець. «Не впадуть в ціні квартири, побудовані після 2010 року, адже фактично це нове житло, — говорить Злидень. — Дешевшати можуть хрущовки ” 50-60-х років, розташовані в незручних районах, і то не масово». Схожої думки дотримуються експерти ринку нерухомості Сергій Костецький і Володимир Литний. Костецький вважає, що на 5% може подешевшати морально застаріле житло (хрущовки і вдома 70-80 рр.).

Але якісне нове житло економ-і середнього класу тут же трохи подорожчає. А Литний взагалі вважає, що середні ціни повільно підуть вгору, адже квартири зараз купують не тільки для житла, але і з метою інвестування «зайвих» грошей. Потім здають в оренду, перепродують або просто закривають на замок.