В Україні невигідно інвестувати в нерухомість, – експерт

Сьогодні в Україні потенційні покупці житлової нерухомості все менше налаштовані вкладати гроші в квадратні метри з метою отримати прибуток, а на ринку житла переважно домінують клієнти, які бажають розширити існуючі житлові умови.

Про це повідомив керівник відділу продажів РК “ParkStone” Дмитро Шостя.

На відміну від передкризового періоду 2006 – 2007 рр., квартири на сьогоднішній день є все менш привабливим інструментом для заощадження коштів.

“Сьогодні різниця між пасивним доходом, який можна отримати від розміщення грошей на довгостроковому депозиті в банку, і тим прибутком, яку дасть перепродаж квартири через 3-4 роки, досить несуттєва. Тому житло купують переважно сім’ї, які потребують розширення житлових умов. Спекулянтів на ринку майже немає”, – зазначає Д. Шостя.

Він також додав, що значну роль у динаміці продажів житла відіграє стабільність на валютному ринку. “Як тільки починаються коливання долара, ми тут же фіксуємо уповільнення темпів продажів. Тому що люди не наважуються переводити свої заощадження в квадратні метри до тих пір, поки кон’юнктура не стане зрозуміліше. Як тільки коливання заспокоюються, продажу тут же збільшуються”, – додає Шостя.

Розуміючи ймовірність таких ризиків перед черговою хвилею кризи, багато забудовники відмовляються від фінансування будівництва за рахунок майбутніх покупців, а намагаються починати продажу не раніше 50 – 70% готовності об’єкта.

“Майже готовий будинок і динамічний будівництво часто викликають більше довіри у покупців: ризики того, що комплекс перетвориться на недобудову, мінімізуються. А термін прийняття будинку в експлуатацію набагато ближче, ніж у разі купівлі квартири “на фундаменті”, – говорить експерт.

За його словами, за таким принципом сьогодні працює більшість забудовників у столиці.

Раніше повідомлялося, що іноземці не хочуть купувати квартири в Україні.