В Україні нерухомість розглядають як засіб заощадження коштів

Все частіше нерухоме майно розглядають як засіб заощадження коштів. Але сьогодні таких випадків набагато менше, ніж було до кризи.

Про це повідомив директор Dragon Asset Management Володимир Тимочко.

Він пояснює, що попит інвесторів можна розбити на дві категорії: корпоративних – до комерційної нерухомості (торгова та офісні) та фізичних осіб – житловий.

До періоду кризи 2008 року обидві ці основні категорії інвестували в нерухомість не так з метою заощадження, як з метою заробітку. Особливо це спостерігалося в сегменті комерційної нерухомості. Це пояснювалося тим, що вона менш ліквідний, ніж житло. У цей період сегмент комерційної нерухомості ознаменувався стабільним і стрімким зростанням вартості нерухомості.

За словами Тимочко, після обвалу цін в 2008 році комерційна нерухомість втратила свою привабливість у корпоративних інвесторів. Експерт пояснює це відсутністю доступних джерел кредитного фінансування, яке традиційно залучалося до угод. А вже після закінчення паніки, житлова нерухомість почала набувати привабливість саме як спосіб заощадження коштів.

Експерт зазначає, що сьогодні приватні інвестори не очікують великого заробітку, але також розуміють, що цінове дно досягнуте, а після відновлення іпотеки на квартири можна буде добре заробити.