В Україні немає передумов для обвалу цін на вторинне житло, – експерт

Сьогодні в Україні немає внутрішніх передумов для зниження ціни на житло на вторинному ринку.

В цьому впевнений голова комітету з інформаційних технологій, сервісів, аналітики та МЛС Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

Він зазначив, що сьогодні ситуація на ринку стабільна, хоч і не у великих кількостях але угоди укладаються. А ціни на ринку вторинного житла коливаються на 1-2%, але глобально ж стоять на місці.

Експерт пояснив, що заяви фахівців з обвалу вторинного ринку житла з’явилися в результаті того, що є несприятливі прогнози щодо розвитку економічної ситуації.

«Зрозуміло, коли падає вся економіка, ринок нерухомості не може не реагувати на це. Якщо ми будемо в такому нестійкому рівновазі, як зараз, незважаючи на спад виробництва і т. п., то я думаю, що і на ринку все буде достатньо стабільним», – сказав Едуард Бразас.

З його слів, коли відбудуться якісь катаклізми, які глобально вплинуть на спад виробництва, девальвація валюти, тоді на ринку нерухомості, за його словами, впадуть ціни. Однак зараз внутрішніх передумов для якихось різких рухів в ту або іншу сторону немає.

«Нечисленні платоспроможні покупці, які є на ринку, знаходять свої об’єкти. Кому треба продати – продають. При наявності якихось зовнішніх чинників, ринок може на це відреагувати і, швидше за все, зниженням цін», – підсумував Експерт.