В Україні можуть скасувати приватизацію житла

Найближчим часом в Україні може бути порушено питання про скасування приватизації житла і повернення його в комунальну власність.

Такий прогноз дає колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. При цьому як приклад він посилається на досвід Росії.

На думку екс-міністра, для підтримки житлового господарства на належному рівні, потрібні величезні вкладення. У громадян, які створюють Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) таких коштів немає.

Олексій Кучеренко зазначає, що чинний закон про ОСББ з-за своєї недосконалості тільки створює нові проблеми у сфері управління житловим фондом.

Також, на його думку, безкоштовна приватизація житла, прийнята в 1992 році, була помилкою. Зараз цю помилку необхідно виправити. Екс-міністр заявив, що необхідно впроваджувати фонди спільного фінансування капітальних ремонтів та модернізації житла.

Довідка: у Росії право на деприватизацію закріплено у Федеральному Законі Російської Федерації «Про приватизацію житлового фонду». Власник житла, повернув свою квартиру в державну власність, звільняється від сплати податку на майно та проживає в цій квартирі за договором соціального найму.