В Україні кожна третя будівництво з порушеннями

Кількість планових перевірок територіальними органами Державної архітектурно-будівельної інспекції України (Держарх) у січні-червні 2013 року скоротився в 2,4 разу порівняно з аналогічним періодом 2012 року і склало 2344.

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.

“Кількість позапланових перевірок зменшилася також, правда не настільки істотно, як планових, — тільки на 5%. Але це і зрозуміло, тому що вплив нашої інспекції на кількість звернень громадян та правоохоронних органів, юридичних осіб мінімальна”, — повідомив перший заступник голови Держархбудконтролю Анатолій Григор.

За даними Держархбудконтролю, її террорганы в першому півріччі провели 21 725 позапланових перевірок, у т. ч.: 15 445 — фізичних осіб, 6280 — юросіб. Таким чином, у полі зору Держархбудконтролю знаходяться практично всі будівельні об’єкти в Україні. “На жаль, у кожному третьому випадку при перевірці ми фіксуємо порушення”, — сказав чиновник.

За його словами, кількість виданих Госархстройконтролем ліцензій на здійснення госпдіяльності при будівництві об’єктів IV-V категорій складності у січні-червні 2013 року скоротилася у 2,2 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року і склало 2292, в т. ч.: у червні — 328 ліцензій.

“Однак ці показники нас поки що все ще турбують, адже кількість ліцензій перевищує кількість об’єктів IV-V категорій складності, які зводяться в Україні”, — зазначив Анатолій Григор.

Отже, частина госпсуб’єктів, щоб уникнути ліцензування, використовуючи декларативний принцип початку будівництва об’єкта та його готовність до експлуатації, свідомо фальсифікують дані і занижують категорію складності об’єкта, навіть якщо припустити, що на кількох об’єктах працює один хозсубъект-ліцензіат, пояснив він.