В Україні «хрущовки» втрачають популярність, – експерт

«Хрущовки не пропонувати» – все частіше з таким текстом з’являються оголошення про пошук квартир для покупки.

Експерти ринку нерухомості прогнозують, що незабаром усе більше людей буде віддавати перевагу сучасному, дешевому і “логічного” житлу в новобудовах.

Відзначимо, що в 2011 році в столиці було продано 18 000 квартир з них старі об’єкти – 11,3 тисячі, у новобудовах – 6,5 тисяч.

Як вважає фахівець з маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький, подібний перекіс за 2-3 роки буде нівельовано за рахунок зростання продажів новобудов.

“По-перше, вони дешевші обжитих квартир. Тут вартість одного квадратного метра середньому становить 1 600 дол., тоді як “вторинки” – 1 800 дол. По-друге, замість “мертвої” іпотеки, яка до кризи давала до 70% продажів, біля новобудов з’явилася альтернатива – розстрочка від будівельної компанії, часом навіть безвідсоткова”, – пояснив Костецький.

Також, на думку експерта, на руку новобудовам грає і велика пропозиція на ринку – більше 15 000 нових квартир. Також ті, хто будують, стали більш уважними до своїх клієнтів.

Що стосується смаків клієнтів, то сьогодні в основному їх переваги віддаються компактному житла. Це пояснюється тим, що клієнти не бажають витрачатися на зайві метри. Це також врахували і забудовники, зазначив експерт.
За його словами, якщо раніше будували в основному 3-4-кімнатні квартири, так як їх собівартість нижча, то тепер – 1-2-кімнатні і при цьому невеликої площі.

На думку фахівця, всі вищевказані фактори в подальшому будуть схиляти населення до придбання нових квартир, а не старих “хрущовок” в будинках без ліфтів і зі старими комунікаціями.