В Україні хочуть обкласти податком годинники, взуття, шуби і мобільні телефони

Податкова вже не знає, за що стягувати гроші з українців.

Міністерство фінансів України винесло на обговорення проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші”, згідно з яким мобільні телефони, хутряні та шкіряні вироби, взуття, трикотаж прирівняють до предметів розкоші нарівні з квартирами, будинками і дорогими автомобілями.

Текст відповідного законопроекту розміщений на сайті Міністерства фінансів України, передає Mignews.com.ua.

Законопроектом пропонується стягувати податок із квартир вартістю понад 1000 розмірів мінімальної зарплати, загальна площа яких перевищує 200 квадратних метрів, і дачних або садових будинків дорожче 2,5 тис. мінімальних зарплат площею понад 500 кв. метрів. При цьому для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості ставка податку становить 0,5% від оціночної вартості об’єкта нерухомості.

При цьому годинник, мобільні телефони, зброя вартістю понад 20 мінімальних зарплат, а також взуття, вироби з хутра, шкіри, килимові, швейні, трикотажні, текстильні вироби вартістю понад 30 мінімальних зарплат будуть обкладатися 10%-м податком при покупці в Україну або ввезення в країну з урахуванням ПДВ.