В Україні дозволять приватизувати депутатські санаторії?

Верховна Рада України має намір дозволити приватизацію депутатських санаторіїв.

Проекти постанов №10483, 10483-2, зареєстровані в парламенті, передбачають передачу лікувально-оздоровчих санаторіїв, пансіонатів, готельних комплексів, що знаходяться на балансі Управління справами Верховної Ради, Фонду державного майна (ФДМ) у приватну власність.

Розробили проекти постанов, пов’язані з питаннями управління парламентським майном депутати Андрій Деркач, Василь Горбаль і Дмитро Шенцев (фракція “Партія регіонів”)

Зокрема, до відання ФДМ повинні бути передані оздоровчий комплекс “Затока”, пансіонат матері та дитини “Таврійські зорі” (М.скадовськ, Херсонська область), санаторії “Дюльберт”, “Морський прибій”, “Нижня Ореанда”, пансіонат “Гліцинія”, дача “Місхор” підсобне господарство “Ялтинське” (Автономна Республіка Крим), а також готельні комплекси “Національний” і “Київ” (Київ).

ФДМ, у свою чергу, повинен забезпечити прозору, публічну приватизацію “депутатських” санаторіїв, пансіонатів і готелів. При цьому включивши до складу конкурсних комісій представників громадськості. Або повинен провести реорганізацію даних об’єктів. У разі реорганізації слід передбачити участь в корпоративних правах на володіння цими об’єктами організацій, які мають безпосереднє відношення до пенсіонерам, дітям-сиротам та дітям-інвалідам.

За словами одного з авторів законопроекту Д. Шенцева, використання депутатами санаторіїв, готелів та пансіонатів на сверхльготных умовах є прямим порушенням конституційних прав населення.

Верховна Рада, будучи правонаступницею майна КПРС, не створила умов для його використання всіма громадянами України, обмеживши доступ простих співвітчизників до багатьох об’єктів, в тому числі і санаторіям, побудованим на державні кошти, що є порушенням Конституції”, — підкреслив він.
На думку депутата, підтримка штучно створених привілеїв не припустима.

“При цьому звертає на себе увагу наступний факт — у той час, як менш 30% дітей можуть нормально оздоровитися, з державного бюджету виділяється майже 85 млн грн на підтримку санаторно-курортного комплексу Верховної Ради. Це неприпустимо”, — вважає Д. Шенцев.

А. Деркач в інтерв’ю журналістам розповів: “Якщо буде проводитися приватизація готелів, санаторіїв і пансіонатів, які перебувають поки на балансі Верховної Ради, то вона повинна проходити прозоро і публічно”.
У свою чергу, Ст. Горбаль вважає, що отримані від такої приватизації кошти необхідно направляти в бюджет для реалізації соціальних ініціатив президента. І зробити це, за його словами, необхідно не після парламентських виборів, як пропонує “об’єднана опозиція”, а найближчим часом.