В Україні дефіцит торгових площ – думка

В Україні недостатньо якісних торгових площ.

Про це заявила директор і керівник департаменту торговельної нерухомості компанії DTZ Наталія Миколайчук.

За її словами, існуюча пропозиція на українському ринку не може в повній мірі задовольнити попит міжнародних і локальних мережевих рітейлерів.

Миколайчук зазначає, що дуже часто деякі міжнародні мережі не можуть вийти на наш ринок, тому що їм не вистачає якісних площ, а для відкриття одного магазину немає сенсу організовувати логістику. Це тому, пояснює експерт, що рітейлери хочуть відкривати відразу кілька магазинів, а з цим є складнощі.

За словами керівника департаменту торговельної нерухомості компанії DTZ Наталія Миколайчук, забезпеченість якісними торговими площами в столиці на 1 тис. жителів – 265 кв. м орендованої площі.

Також вона зазначає, що в містах-мільйонниках даний показник коливається в діапазоні 120-170 кв. м на 1 тис. жителів. Для порівняння: у більшості європейських столиць забезпеченість якісними торговими площами знаходиться в межах 500-700 кв. м на 1 тис. жителів.

На думку Миколайчук, ускладнює ситуацію також те, що більшість магазинів почали йти з формату street-retail в ТРЦ. Внаслідок цього, дефіцит вільних площ у них став ще більш гострим.