В Україні 70% будинків будують з неякісних будматеріалів

Близько 70% новобудов в Україні будують з допомогою будматеріалів поганої якості. Головна причина цього — бажання забудовників заощадити.

Як каже архітектор Ганна Іскіердо, основний відсоток нових будинків побудованих з використанням лад сировини низької якості припадає на будинки економ-класу — близько 60%, на будинку бізнес-класу — 30% і преміум — 10%.

Ключова країна, в якій закуповуються обладнання та матеріали для внутрішньої і зовнішньої обробки — це Китай і ближнє зарубіжжя. Саме тут пропонує продукцію на 30-40% дешевше, ніж аналогічні матеріали європейського чи навіть українського виробництва. Тобто компаніям вигідно купувати матеріали китайського виробництва, не дивлячись на те, що вони дуже низької якості.

Серед основних будівельних матеріалів і обладнання, які сьогодні експортують із зазначеної країни, експерт назвала: кераміка та будівельні суміші, ліфти, двері, ескалатори, лакофарбові матеріали, кабель і т. д.

“Сьогодні багато людей роблять ремонти, використовуючи екологічно чисті матеріали. При цьому вони не враховують те, з яких матеріалів побудований їхній будинок. Тому вся екологічність оздоблення квартири, меблів і т. д. може бути нівельована через забудовника, який економив на возводении будинку і використовував неякісні будматеріали”, — пояснила експерт.

Вона також додала, що використання матеріалів низької якості впливає і на технічну безпеку будівлі. Тому держава повинна посилити контроль використання матеріалів при будівництві та дотримання забудовниками будівельних норм.