В Угорщині вводять заборону на будівництво торгових обєктів площею більше 300 м2

Починаючи з наступного року, в Угорщині буде заборонено будівництво комерційних об’єктів площею більше 300 м2. До такого рішення прийшли влади країни.

Однак постанова носить тимчасовий характер і залишиться в силі до 31 грудня 2014 року.

Представник уряду Андраш Гіро-Сас повідомив, що ця міра спрямована на створення балансу між різними комерційними організаціями. За його словами, великі торговельні підприємства, серед яких переважають міжнародні корпорації, складають 1 % від числа всіх ритейлерів, однак на їхню частку припадає 69 % товарообігу. У той же час, решта 99 % дрібних торгових точок мають лише 31 % сумарного обсягу продажів. Новий закон покликаний захистити невеликі магазини, зробивши їх більш конкурентоспроможними.

Постанова угорського уряду передбачає винятки. Кожен окремий випадок буде розглядати спеціальна комісія, до якої увійдуть міністри розвитку сільських районів, природоохорони і торгівлі.

У багатьох країнах малі торгові підприємства виявляються найбільш вразливими при економічному спаді. Наприклад, у Греції з настанням кризи закрилися десятки тисяч магазинів, в той час як торгові центри продовжують нарощувати товарообіг.