В торговельну нерухомість світу за 10 років вклали 1 трлн. доларів

Торгова нерухомість як і раніше залишається одним з головних сегментів на світовому ринку за обсягами інвестицій. За останнє десятиліття капіталовкладення в цю область перевищили 1 трлн. доларів.

Про це йдеться в дослідженні консалтингової компанії Jones Lang LaSalle.

Як повідомляється, з 2004 по 2010 рр. середньорічний обсяг прямих інвестицій у цей сегмент становив понад 100 млрд. доларів, а в минулому році цей показник досяг 122,5 млрд. доларів.

Згідно з дослідженням фахівців, в минулому році майже половина загального обсягу світових інвестицій у торговельну нерухомість припадало на операції з участю іноземного капіталу. Варто відзначити, що в 2004 р. їх частка становила лише 25%.

Експерти прогнозують, що до кінця поточного року в торговельну нерухомість світу буде інвестовано 110-125 млрд. доларів.

На їхню думку, щорічний обсяг капіталовкладень в торгові центри до 2020 р. збільшиться до 160-180 млрд. доларів. У теж час частка інвестицій в рітейл в загальному обсязі угод з нерухомістю збільшиться до 30%.

При цьому чверть інвестицій буде припадати на зростаючі ринки, в тому числі Туреччину, Росію та Україну. Зараз частка ринків цих країн складає менше 10% в загальному обсязі угод з торговельною нерухомістю.

Огляд фахівців Jones Lang LaSalle показав, що в рейтингу 20-ти країн з найбільш динамічно розвиваються ринками торговельної нерухомості, лідерами є Індія і китай.