В Одесі на Новий рік шукають квартири з салютом з вікна, більярдом, мангалом та інтернетом

Кореспонденти газети “Сегодня” з’ясували, за якою ціною можна орендувати одеську квартиру в новорічну ніч і які підводні камені чекають орендодавців.

Впав у зимову сплячку попит на добову оренду житла в Одесі помітно пожвавився з наближенням новорічних свят. Зараз на сторінках інтернет-порталів не так вже й просто знайти вільні квадратні метри на період з 31 грудня до 4 січня. «Сьогодні» з’ясувала, за якою ціною можна орендувати квартиру в новорічну ніч (див. таблицю) і які підводні камені чекають, в свою чергу, самих орендодавців.

У ЦЕНТР — ЗАРАДИ САЛЮТУ. На думку приватного ріелтора Євдокії, особливою популярністю у орендарів користується центр, а також район Фонтану і Совіньон. «Ми з друзями вже 4-й рік поспіль знімаємо «двушку» в провулку Чайковського, хоча всі живемо в різних куточках Таїрова, — розповіла одеситка Ірина. — Коли ось-ось стукне опівночі, ми мчимо на Думську, щоб подивитися салют і послухати концерт».

А от ціна за свято в затишному особняку в передмісті Одеси далеко не всім буде по кишені. Приміром, за три дні оренди (з 31 грудня по 2 січня) елітного приватного будинку в Аркадії просять 14 тисяч гривень, в той час як у звичайні дні з’їм становить рівно в половину менше. Зате в користування окрім VIP-апартаментів орендарі отримують критий басейн, сауну, більярд та інші елементи розкішного життя.

ЯК УБЕРЕГТИ ЖИТЛО. Спекулюють на святах і господарі «двійок» і «трійок». До речі, ціни піднімають ще й тому, що ризик псування майна від підпилих наймачів дуже великий. «Мені відомі випадки, коли в орендованій квартирі влаштовували пожежа і затоплювали. А іноді господарям і зовсім віддавали обворованное житло», — говорить фахівець з нерухомості Євдокія.

Убезпечити себе від таких сюрпризів можна, зажадавши від орендаря вагомий заставу. Як правило, кажуть фахівці, він становить 100% від загальної суми найму об’єкта на період свят. У разі якщо з квартирою щось зроблять, гроші зможуть покрити витрати. А ось юристи наполягають, що найнадійніший спосіб зберегти своє житло в цілості — укласти договір з актом про приймання і передачу нерухомості.

«Робиться опис майна, і якщо після свят, при прийомі квартири тому, знаходяться невідповідності, орендар несе матеріальну відповідальність за законом», — пояснив юрист Ігор Бортаков.

ОДНА НІЧ — ДОРОЖЧЕ. Є кілька особливостей святкової подобової оренди. По-перше, ріелтори вважають за краще здавати житло не просто на ніч, а мінімум на 3-4 доби. «На добу—двоє будемо віддавати квартири 29-30 грудня, не раніше», — запевнила нас ріелтор Валерія. А ніж строк оренди коротше, тим дорожче обійдеться вам дах над головою. При цьому сама новорічна ніч коштує в два рази дорожче наступних днів. По-друге, існують обмеження і на кількість наймачів — в основному, в залежності від кількості спальних місць. У однокімнатні квартири селять не більше двох осіб, а двокімнатні здають для проживання не більше ніж чотирьом городянам. Цікаво також, що господарі квартир воліють здавати житло іногороднім, сподіваючись на їх порядність.

аренда Новый Год Одесса

ШУКАЮ БУДИНОК З ІНТЕРНЕТОМ І МАНГАЛОМ

Ідеальний клієнт для орендодавця — це закохана парочка. Вони шукають на кілька днів однокімнатні квартири, причому часто в спальних районах і здають їх власникам в ідеальному стані. В елітних районах (Фонтані, Совіньоні), ділиться з нами ріелтор Ірина Павліченко, житло знімають, як правило, компанії з представників «золотої молоді» у віці від 25 до 35 років. А ось районами Таїрове та Малиновського цікавляться найчастіше студенти і молодь.

«Ось у мене компанія з шести чоловік орендувала приватний будинок у Кривій Балці. Головне для них було те, що там досить спальних місць, ну і гарна ціна — 2,5 тис. грн за два дні», — говорить приватний ріелтор Євдокія.

Серед основних вимог, які орендарі висувають до знімного житла — це, як не дивно, наявність інтернету. Далі в списку — гаряча вода та телевізор. Компанія, яка хоче орендувати окремий будинок, з обов’язкових умов озвучує наявність мангала і достатнього за площі відкритого простору, звідки можна було б запускати феєрверк.