В Одесі добудують 186 обєктів

Проблема довгобудів в одеській області знайшла своє рішення. Місцева влада спрямує всі сили на завершення будівельних робіт.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук заявив про готовність адміністрації до вирішення даної проблеми. Ще півтора року тому була проведена інвентаризація всіх об’єктів незавершеного будівництва. Тоді чисельність довгобудів скоротилося на 126 одиниць, з них 70 житлових і господарських будівель і 56 інженерних мереж, введених в експлуатацію. Також, на 37 одиниць скоротилася кількість об’єктів, будівництво яких тимчасово припинено або законсервовано.

На сьогоднішній день, за даними Е. Матвійчука в одеській області налічують 640 недобудов, на 298 з них проводяться будівельні роботи, 342 об’єкта – законсервовані.

У планах глави області на найближчі роки, завершити будівництво на 75 відсотках від загальної кількості недобудов. Згідно вказівок адміністрації, будуть складені списки об’єктів соціальної інфраструктури регіону з високим рівнем будівельної готовності, які мають всі шанси бути введені в експлуатацію, але відсутність коштів гальмують цей процес.

Фінансування буде спрямовано в першу чергу на об’єкти з готовністю 70% і вище. Таких, на сьогоднішній день, налічують 186 одиниць. В їх числі не тільки об’єкти, що зводяться з допомогою бюджетних коштів, але і будуються за приватні кошти.

Обладміністрація готова спрямовувати кошти на добудову об’єктів державної і комунальної власності, а також створювати умови, що дозволяють підприємцям завершувати будівництво своїх об’єктів і допомагати їм у пошуку інвестора.