В містах-мільйонниках України дорожчає оренда житла

Незважаючи на ще чинний криза на ринку нерухомості України, в 2011 році вартість оренди квартир показала зростання в столиці та містах-мільйонниках.

Експерти пояснюють цей факт відсутністю іпотечного кредитування, збільшенням доходу жителів українських мегаполісів, безперервним потоком мігрантів з провінції у великі міста з метою навчання або заробітку. Тому попит на знімні квартири провокував подорожчання оренди протягом всього року.

У Києві оренда квартир зросла від 8% (Печерський район) до 14-16% (Шевченківський та Подільський райони відповідно), як пише портал domik.net.

В українських містах – мільйонниках зростання орендних ставок на житло припав на осінь минулого року. Як пояснив донецький спеціаліст з нерухомості Сергій Майоров, люди почали з’їжджатися з депресивних населених пунктів у пошуках заробітку. У результаті середня вартість донецької «однушки» в місяць – близько 3 тис. грн.

У Харкові оренда квартир зросла тільки за останній квартал на 10%, але однокімнатну квартиру тут можна зняти за 2 – 2,7 тис. гривень.

На стільки ж зросла оренда і у Львові. Ціни приблизно такі ж, як і в Харкові. Експерти стверджують, що найбільший попит на житло економ-класу, а пропозиції однокімнатних квартир понад 3 тис. грн. в місяць довго можуть бути незатребуваними.

У зв’язку з тим, що іпотечне кредитування в 2012 році також може де-факто відсутній, експерти прогнозують зростання на ринку оренди житла. На руку рантьє зіграє і Євро-2012, що допоможе підвищити оренду на житло в містах-до 15%.