В архітектурі Києва не вистачає яскравих модернових обєктів, – експерт

На думку скульптора, художника і дипломата Габріели фон Габсбург української столиці дуже пощастило з тим, що в місті багато простору, величезна кількість широких вулиць і площ.

Проте в Києві присутній брак яскравих модернових об’єктів. Вони б повністю доповнили історичну архітектуру, якої так багате місто, вважає експерт.

Габріела фон Габсбург висловила переконання в тому, що саме зараз Україна підійшла до того, щоб почати впровадження сучасної архітектури.

«Тепер головне не боятися почати щось робити. Звичайно ж, багато ідей будуть викликати опір, як і все нове. Але з часом страх перед чимось незвичайним пройде. Крім того, прийде розуміння того, як створити об’єкт, який буде подобатися більшості громадян», – пояснила фахівець.

При цьому, важливо не забувати, що потрібно дбайливо і шанобливо ставитися до існуючої середовищі, намагаючись не зашкодити їй, додала скульптор.

Що ж стосується забудови в історичних місцях, то слід знаходити рішення, які б дозволяли новій і старій архітектурі поєднуватися між собою, доповнювати один одного.

Фахівець не обійшла увагою того, що у Києві багато однотипної забудови:

«О, сірі жахливі одноманітні коробки. Їх дійсно багато в містах колишнього Радянського Союзу. Але в Батумі і Тбілісі нам вдалося довести, що зовнішній вигляд будинків можна кардинально змінити. Раніше в цих містах було повно таких багатоповерхівок. Ми додали яскравих кольорів, і ефект став просто приголомшливим – тепер фасади будинків індивідуальні і привабливі, і, безперечно, піднімають настрій своїм мешканцям”.