Узаконьте побудовані дачі до кінця року, – експерти

Експерти радять узаконити побудовані дачі до 31 грудня 2012 року, поки діє спрощений порядок.

Все збудоване вами на дачі, в селі чи в місті, і досі не введено в експлуатацію, потрібно ввести якомога швидше, тому що далі штраф за незаконне будівництво з нинішніх ста сімдесяти гривень може зрости в кілька разів.

Крім того, за чинним нині законодавством, вже з 1 січня 2013 року, ані продати, ані подарувати, ані передати у спадок таке будівля ви не зможете. Так кажуть в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю і рекомендують скористатися спрощеним порядком введення самовільно без дозволів спорудженої будівлі можна швидше, поки цей порядок ще діє.

Юрій Олійник (начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області)

– Є спрощена процедура, яка затверджена, відповідно, наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва, що стосується самовільно побудованих об’єктів будівництва, мається на увазі: садові будинки, приватні будинки, будівлі громадського типу, які становлять 1-2 категорію. Набрав чинності наказ 25 липня 2011 і він регламентує дуже спрощений порядок. Що для цього потрібно?

Для цього потрібно в першу чергу інвентарна справа, яке повинно бути завірене у встановленому порядку, свідоцтво на право власності на земельну ділянку, також написано заяву в інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю та заповнені дві декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Оскільки ми декларуємо і самі визнаємо, що це самобуд, то, звичайно, потрібно скласти адмінпротокол і понести відповідальність за порушення у сфері містобудування та сплатити штраф у 170 гривень.