Устенко: Україні потрібна агресивно-наступальна політика у сфері залучення інвестицій

Як заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, нашій країні необхідна агресивно-наступальна політика у сфері залучення інвестицій.

За словами Устенка, без ґрунтовного прориву в інвестиційному напрямку Україна буде приречена на дуже низькі темпи економічного зростання, які не зможуть перевищити п’яти відсотків, навіть у довгостроковій перспективі, позначку 5%, навіть якщо ситуація на світових ринках буде сприятливою.

На думку Устенка володіння відомостями про стан інвестиційного клімату, помножена на бажання докорінно змінити ситуацію, може дати значний ефект.

За словами Устенка, ініціатива державної податкової служби з початку широкомасштабного дослідження якості інвестиційного клімату заслуговує особливої уваги.

У свою чергу, директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Василь Юрчишин переконаний, що індекс інвестиційної активності має бути критерієм, на базі якого можна буде судити про ефективність значної частини реформаторських ініціатив уряду, а також успішності реформ.